Eroğlu ailesi ikiye bölündü

Eroğlu ailesi ikiye bölündü

Eroğlu ailesi ikiye bölündü

10.05.2018

"Eroğlu olarak değil, Gencay olarak adayım" diyen Gencay Eroğlu'na, baba Eroğlu'nun cevabı gecikmedi: LTB seçiminde desteğim Hasan Sertoğlu'na..." dedi.

Eroğlu açıklamasında "UBP onursal başkanı" olduğunu daaçıkladı. UBP'liler, ciddi oranda "onursal başkan Eroğlu'na" dün akşamdan bu yana ciddi tepki göstermekteydi...

3. Cumhurbaşkanı, Ulusal Birlik Partisi Onursal Başkanı Sayın Dr. Derviş Eroğlu'nun, Gencay Eroğlu'nun DP'den Lefkoşa Belediye Başkan adayı olması ile ilgili açıklaması şöyledir:

"Basında yer alan haberlerden sonra, Demokrat Parti Genel Başkanı Sayın Serdar Denktaş dün sabah beni arayarak Gencay Eroğlu'nu Lefkoşa Belediye Başkan adayı yapacaklarını belirtti. Ben de Sayın Serdar Denktaş'a, siyasi konumumun belli olduğunu ve bu adaylığa "evet" demeyeceğimi açıkça ifade ettim. UBP'nin 23 yıl Genel Başkanlığı'nı yaptım ve halen Ulusal Birlik Partisi'nin Onursal Başkanıyım. UBP ve UBP Lefkoşa Belediye Başkan adayı Sayın Hasan Sertoğlu'na desteğim devam etmektedir.Duruşumda hiç bir değişiklik yoktur. Bu vesile ile bir kez daha halkımıza en derin sevgi ve saygılarımı sunuyor, 24 Haziran Yerel Yönetim Organları seçimlerinin ülkemiz için güzel sonuçlar doğurmasını diliyorum.

Copyright © 2018 Girne.com