İçişleri Bakanı'ndan gece kulübü açıklaması

İçişleri Bakanı'ndan gece kulübü açıklaması

İçişleri Bakanı'ndan gece kulübü açıklaması

28.02.2018

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, gece kulüplerinde yaşanan sorunların aşılması amacıyla oluşturulan komisyonun bugün toplanarak gece kulüplerinde etkin denetim yapılması konusunda bir dizi karar aldığını söyledi.
İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, BRT’de yayınlanan 17.saat programına canlı bağlanarak gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Baybars, “gece kulüpleri konusunda geniş katılımlı gerçekleşen toplantıda; bazı gece kulüplerinin izinlerinin yenilenmesi, bazılarının ise izinlenme aşamasında olduğu ve bu izinlendirme aşamasında olan, izin verilmiş gece kulüpleri ile ilgili yasanın aradığı şartlar anlamında hem sağlık, hem görüntü hem de çalışanların mağduriyeti, çalışma koşulları ilgili etkin ve rutin denetimleri bu akşamdan itibaren yapmaya başlıyoruz” dedi.
“Etkin denetim kontrollerinin yapılmasına yönelik özellikle gece kulüplerinin toplumsal açıdan rahatsız edici bazı görüntülerin kaldırılmasına, daha estetik görünüme kavuşması yönünde karar alındı” diyen Baybars, rutin ve etkin denetimlerle devletin varlığının gece kulüplerinde ciddi şekilde hissedileceğini söyledi.

Dün Bakanlar Kurulu’nda Merkezi Cezaevinde tutuklu bazı Türkiye uyruklu mahkumların Türkiye’ye iadesi yönünde alınan kararla ilgili de açıklamada bulunan Baybars, Merkezi Cezaevinde bugün itibarıyla Türkiye uyruklu 76 mahkum ve 69 tutuklu bulunduğunu belirtti.

Baybars, “Polis Genel Müdürlüğü ve Savcılıktan alınan görüşler doğrultusunda ve Adli Yardım Anlaşması çerçevesinde Bakanlar Kurulu 6 mahkumun iadesini uygun görmüştür” dedi.

Bakan Baybars, Yeni Merkezi Cezaevi projesinin, kaynağının hızlı bir şekilde aktarılması halinde yıl sonuna yetiştirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.
İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Şartlı Tahliye Tüzüğünün değiştirileceğini açıkladı.

Şartlı Tahliye Tüzüğünde varolan bazı aksaklıkların giderilmesi ve tüzüğün tekrardan gözden geçirilmesi noktasında bugün bir adım attıklarını söyleyen Baybars, “Şartlı Tahliye Tüzüğünün değiştirilmesi hukuki, sağlıklı, AB’deki sistemlerin buraya uygulanabilir hale getirilmesi için ilk adımı attık” şeklinde konuştu.

Copyright © 2018 Girne.com