İzci liderlerine "Liderlik Temel Eğitim ve Kümebaşı Eğitim Kursu" düzenlendi

İzci liderlerine

İzci liderlerine "Liderlik Temel Eğitim ve Kümebaşı Eğitim Kursu" düzenlendi

09.02.2018

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığına bağlı okullarda izci liderliği yapan ancak Liderlik Sertifikası olmayan öğretmenler için 2017-2018 Faaliyet programı çerçevesinde “Liderlik Temel Eğitim ve Kümebaşı Eğitim Kursu” 31 Ocak – 3 Şubat 2018 tarihleri arasında kurs Lefkoşa Kız İzci Örgütü tesislerindedüzenlendi.

İki aşamalı olarak düzenlenen ve ilk aşamasıteorik bilgilerin verildiği kursa Liderlik Temel Eğitim alanında 34, Kümebaşı Eğitim alanına ise 12 kursiyer katıldı. Ayrıca 10 Eğitimci Lider de bu kurslarda görev aldı.

Kursun ikinci aşaması olan Uygulama Kursu ise ileriki günlerde belirnecek bir tarihte gerçekleşecek.

İzcili Yürütme Kurulu Başkanı Hakkı Başarı düzenlenen kurs ile ilgili yaptığı açıklamada Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığıİzcili Yürütme Kurulu olarak izci branş kursunu izciliğin okullarımızda daha fazla yaygınlaşması, nitelikli izci liderlerinin yetiştirilmesi ve istekli, motive olmuş izci liderlerimizin dünyamız izciliğini yakalayabilmesi amacıyla organize ettiklerini söyledi.


Kaynak: http://www.kibrispostasi.com/c35-KIBRIS_HABERLERI/n242300-izci-liderlerine-liderlik-temel-egitim-ve-kumebasi-egitim-ku

Copyright © 2018 Girne.com