Karı kocayı bıçakla doğradılar

Karı kocayı bıçakla doğradılar

Karı kocayı bıçakla doğradılar

20.04.2018

İngiliz Okulu’nda matematik öğretmeni olan Yorgos Hacıyeorgiu ile Rum Merkez Bankası’nda memur olan eşi Dinas Sergiu evlerinde bıçaklanarak hunharca öldürüldü. Polis ailenin 15 yaşındaki Rus asıllı evlatlık çocuklarının biyolojik ailesinden şüpheleniyor 

Güney Lefkoşa’ya bağlı Strovolo semtinde ikamet eden Kıbrıslı Rum çift, Yorgos Hacıyeorgiu (60) ve eşi Dinas Sergiu’nun (59) dün ikamet ettikleri evde ölü olarak bulunduğu belirtildi.

Rum radyosu (RİK), Kıbrıslı Rum çiftin, evlerinde kanlar içinde ölü olarak bulunduğunu, polisin ise “çiftin bıçaklanarak öldürüldüğünün” görüldüğünü açıkladığını haber verdi.

Haberde, Yorgos Hacıyeorgiu’nun, İngiliz Okulu’nda matematik öğretmeni, eşi Dinas’ın ise Rum Merkez Bankası’nda memur olarak görev yaptığı da belirtildi.

 

Yatakta öldürüldüler

Bazı Rum haber kaynakları çiftin yataklarında bıçaklandığını ve adeta kan havuzu içinde bulunduklarını duyurdu. Cinayetin işlendiği sırada çiftin 15 yaşındaki evlatlık oğulları, koşarak komşu eve kaçıp kurtuldu. Katil zanlılarının evden kaçan çocuğa “korkma sana bir şey yapmayacağız” diye bağırdığı da öne sürtüldü. Çocuğun durumu komşularına anlatmasıyla polise haber verildi.

 

Biyolojik aile aranıyor

Rum haber kaynakları çiftin 15 yaşında evlatlık oğullarının Rus olan biyolojik anne ve babasının, çocuğun izini sürerek aileye ulaştıklarının tespit edildiğini. Şüphelerin bu şahıslar üzerinde yoğunlaştığını ve soruşturmanın sürdüğünü bildirdi. 

Copyright © 2018 Girne.com