Olayın sorumluları kısa sürede tespit edilecek

Olayın sorumluları kısa sürede tespit edilecek

Olayın sorumluları kısa sürede tespit edilecek

05.04.2018

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay,sosyal medya hesabından kaybolan Kıbrıslı Rum Solomos Apostolidis’le ilgili açıklama yaptı.

Özersay açıklamasında;
“28 Mart tarihinde KKTC’ye Bostancı sınır kapısından girdiği bilinen ve ertesinde kendisinden haber alınamayan Kıbrıslı Rum Solomos Apostolidis’e ait olduğu konusunda çok ciddi emareler olan bir ceset bu akşam üzeri Polis Teşkilatımız tarafından bulunmuştur. Bahse konu şahsın kaybolduğuna dair haberin gelmesinden hemen sonra Hükümet olarak konuyu yakından takip ettik” ifadelerini kullandı.
Polis Genel Müdürlüğü’nun bahse konu Kıbrıslı Rumun ailesi ile sürecin en başından itibaren sürekli istişare halinde olduğunu ve aileyi bilgilendirdiğini ifade eden Özersay, “Aynı şekilde Suç ve Suça İlişkin Konular Teknik Komitesi kanalıyla Kıbrıs Rum tarafındaki yetkililere de sürekli olarak bilgi iletilmiştir. Polis Genel Müdürümüz ile az önce konuşarak konuya dair son bilgileri de aldıktan sonra şunu söyleyebilirim: Eldeki bulgular bu olayın sorumlu yahut sorumlularının kısa süre içerisinde tespit edilmesini mümkün kılacak niteliktedir” dedi.

Özersay açıklamasında, yakında sorumluların tespiti ve cezalandırılması konusunda somut sonuç alınabileceği görüşünü de dile getirdi.
Şu ana değin Polisimizin elde ettiği bilgiler bunun siyasi değil adli bir olay olduğunu gösterdiğini ifade eden Özersay, “Öte yandan mahiyeti ne isterse olsun konuya ilişkin olarak kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğimizi vurgulamak isterim. Yaşamını yitiren şahsın ailesine başsağlığı diliyoruz”dedi.

Copyright © 2018 Girne.com