Özersay Bakanlar Kurulu kararlarını açıkladı

Özersay Bakanlar Kurulu kararlarını açıkladı

Özersay Bakanlar Kurulu kararlarını açıkladı

04.04.2018

Bakanlar Kurulu toplandı.

Toplantıda alınan kararlar Bakanlar Kurulu Sözcüsü, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay tarafından açıklandı.

Özersay; Üst Kademe Yöneticileri Değişiklik Yasa Tasarısı’nın Bakanlar Kurulu’nda onaylandığını bildirdi.

Tasarının Meclis’te onaylanmasıyla müşavirlik statüsünün ortadan kalkacağını kaydeden Özersay; ‘yasanın şu an üst kademe yöneticisi görevinde bulunan kişileri de kapsayacağını’ belirtti.

Özersay; ‘özetle bu yasa Meclis’te onaylanırsa bundan sonra müşavir yaratan herhangi bir karar üretilemeyecek’ dedi.
Kudret Özersay, kamuoyunda tartışılan Kıb-Tek’te ek mesai konusunun Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nca Bakanlar kurulu gündemine geldiğini ve ‘hukuki zeminine ilişkin önemli bazı soru işaretleri bulunduğu sonucuna varıldığını’ bildirdi.
Özersay, ek mesai konusuyla ilgili Başbakanlık Denetleme Kurulu’nun inceleme başlatacağını açıkladı.
Kudret Özersay, Atatürk Öğretmen Akademisi Yönetim Kurulu ve Doğu Akdeniz Üniversitesi Vakıf Yöneticiler Kurulu’na atanan üyeleri de açıkladı.

Buna göre Atatürk Öğretmen Akademisi Yönetim Kurulu’nda ‘Doç. Dr. Ahmet Güneyli, Bekir Hınçal, Güven Varoğlu, Mehmet Özbilgehan ve Nihal Sofu’ görev yapacak.

DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu’na ise ‘Avukat Boysan Boyra, Server Erozan, Gülsün Korun, Yaşar Gündeğer atanırken Cumhurbaşkanlığı tarafından atanan Cevat Rıza ile Hayri Orçan görevlerine devam edecek.
Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay, BET Ofislerin saysının azaltılması konusundaki raporun da Bakanlar Kurulu’nda görüşüldüğünü ve sayının azaltılmasında hangi adımların atılacağının ele alındığını bildirdi.
Özersay, KKTC’de ikamet eden Maronit ve Ermenilere gönderilecek malzemelerden gümrük vergisi alınmamasına ilişkin yeni prosedürün de yürürlüğe girdiğini açıkladı.

Bakanlar Kurulu’nda ayrıca bazı Belediyelerin 2018 mali yılı bütçe yasa tasarıları, Türk Ajansı Kıbrıs’ın 2018 Mali Yılı Bütçe Yasas Tasarısı, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile Spor Federasyonlarına yapılacak katkılar onaylandı ayrıca bazı yurtdışı temaslarına ilişkin karar üretildi.

Copyright © 2018 Girne.com