Türkiye karşıtlığını artırmak için hareket edenler var

Türkiye karşıtlığını artırmak için hareket edenler var

Türkiye karşıtlığını artırmak için hareket edenler var

23.05.2018

KKTC hükümetinin, 175 kişinin vatandaşlığını iptal etmesini de sert sözlerle eleştiren Özgürgün, "Türkiye'den gelen vatandaşlarımız bu insanlar. Papazın, Yunanistan'ın ya da İngiltere'nin vatandaşları değil. İptaller kabul edilemez" diye konuştu.

Hükümetlerin devamlılık esasına bağlı olması gerektiğini ifade eden Özgürgün, "Vatandaşlık iptali bu ülkede yapılmış en büyük yanlışlardan biridir" şeklinde konuştu. Özgürgün, "Biz halkın verdiği iradeyi ortaya koyarak vatandaşlık yaptık. Yüksek mahkemeden de görüş alarak vatandaşlık verdik" dedi.

?KKTC'deki mevcut hükümetin vatandaşlık vermeyebileceğine işaret eden Özgürgün, "Sen yapma. Ama bir ülkenin vatandaşlığını almış birisinin vatandaşlığını almak nasıl bir mantık?" diye sordu.

TÜRK LİRASI'NI BIRAKIN DEMEK KOMİKLİK

KKTC'de verilen vatandaşlıkların yasal olduğuna dikkat çeken UBP Lideri Özgürgün, "Vatandaşlıklar siyasi bir durum olarak gündeme getirildi. Cumhuriyetçi Türk Partisi hükümete her geldiklerinde 'ben vatandaşlıkları iptal edeceğim' diyor. Nedir bu iptal etme aşkı?" diye tepki gösterdi.

"Ada'daki esas meselenin Türkiye ile Kıbrıslı Türklerin arasını açmak olduğunu kaydeden Özgürgün, "Türkiye'yi sever gözüküp, Türkiye'nin Ada'dan çıkmasını isteyenlerin olduğunu" belirtti.

Hüseyin Özgürgün, KKTC Başbakanı Tufan Erhürman'ın 'Türk Lirası yerine başka para birimine geçebiliriz' yönündeki açıklamalarını da değerlendirdi. Ülkede ciddi bir ekonomik krizin yaşandığını söyleyen Özgürgün, "Para birimi değiştirme konusu komikliktir. Para birimini değiştir, kimden alacaksın o para birimini. Bu şartlarda bunlar çok kolay değildir. Ciddi sorunlar yaşarız" şeklinde konuştu.

Copyright © 2018 Girne.com